TÜRK'ÜN EŞEĞİ, AMERİKALI'NIN MÜHENDİSİ 10.07.2019


Bu makale 2019-07-10 18:35:38 eklenmiş ve 1081 kez görüntülenmiştir.
Göktuğ ŞEREMETLİ

Batı ve Amerikan hayranlığı taşıyanlara hep şaşarım.İnsan sağlığına zararlı Coca Cola ve Burger medeniyetinden! başka bir başarıları! yoktur.Bir de dünya insanlığına zarar veren Kapitalist ekonomik sistemin kurucusu ve uygulayıcısıdırlar.Bugün de Ortadoğu'nun cellatlarıdırlar.Akan milyonlarca Müslüman kanının sebebi onlardır.
Türk Milliyetçileri bu gerçeği iyi bilirler.
''Her şey Türk için,Türk tarafından,Türk'e göre''derken işte böyle bir Batı ve ABD hayranlığını da reddederler.Gönlü aynı Ülkü ve kültürle yoğrulmuş Anadolu insanı bu gerçeği kendine ''Aydın'' diyen pek çok cahilden daha iyi biliyor,görüyor.
Gelin,''Benim eşeğim Amerikalı'nın mühendisinden daha akıllıdır''diyen Anadolu insanının şu ibretli hikayesini birlikte okuyalım:
''1950''li yıllarda Amerikalı mühendisler gelmiş Türkiye''ye. Bir kısım imar çalışmalarına rehberlik ediyorlarmış. O zamanlarda yol güzergahını belirleyecek alet yok, eleman yok. Nafı''a mühendisleri eşeği yokuşa sürüyorlar, arkasından elemanlar şeritmetre çekiyor ve eşeğin ayak izlerine kazık çakıp istikamet belirliyorlarmış. Bunu gören Amerikalı mühendis, pratiği kavrayamamış ve sormuş:
- Ne yapıyorlar böyle?
- Rampada yolun güzergahını belirliyorlar.
- Nasıl yani, anlayamadım?
- Eşek % 7 eğimin üstüne çıkmaz, biz de eşeğin izinde kazık çakıp rampada yol güzergahı belirliyoruz demişler. Amerikalı katılarak gülmeye başlamış. Yatışınca da sormuş:
- Peki, eşek bulamayınca ne yapıyorsunuz?
Yetkili... Cevap vermiş:
- Amerika''dan mühendis getirtiyoruz'
(İKTİBAS)

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım