AKŞENER'DEN ÜLKÜCÜ OLMAZ!..ONUN KUYRUĞUNDA ÜLKÜCÜLÜK YAPILMAZ.. 10.08.2019


Bu makale 2019-08-10 14:07:32 eklenmiş ve 983 kez görüntülenmiştir.

Pişman olup yanlıştan dönmek elbetteki güzel.Ama pişman olacak davranışta bulunmamak daha güzel..
Neyse..
MHP içinde muhalefet bayrağı açan Akşener MHP'ya genel başkan olmak istiyordu.Yani Milliyetçi-Ülkücü Hareket'e lider olmaya talipti.
Biz onun bu makamı hak etmediğini biliyorduk.Bu yüzden ciddiye bile almadık.
Kongreleri hedef aldı.
Hareket'e dava olarak değil de siyasi makam olarak bakanlar da hedefledikleri siyasi mevkilere gelemeyince Akşener'e kuyruk oldular.
Şehadeti makam olan Ülkücü,asla siyasi makam arayamazdı.
Biz böyle gördük,böyle bildik.
Ama gördük ki;bunu bazıları hiç kavrayamamış.
Akşener'in Ülkücülük diye bir kaygusu yoktu.
Akşener'in demokrasi arayışı falan da yoktu.
Akşener'in MHP'ye ve MHP'nin geçmişine saygısı hiç olmadı.
Akşener'in görevi MHP'yi ele geçirmek,Türk Milliyetçiliği çizgisinden uzaklaştırıp bir MERKEZ partisi haline dönüştürmek ve Batı'nın kullanımına sunmaktı.
Ama Ülkücü irade buna izin vermedi.
Şimdi Akşener'in ardından gidenler hayal kırıklığı yaşıyor.Zira Akşener İP'teki Ülkücüleri ve Ülkücülüğü tasfiye ederek gerçek yüzünü açıkça bu kongrede GİK listesi ile gösterdi.
Yani,arkasından gidenlerin bilmediği,ama bizim çok iyi bildiğimiz gerçeğin ilanını yaptı.
Bunun ispatı için delile falan ihtiyacımız yok.
Ama hala İP'te olan Ülkücülere!ibret olsun diye aktarıyorum..
xxx
İP’i yerden yere vurdu
İP’den ayrılan İşadamı Reşat Erdoğan, İP Genel Başkanı Meral Akşener’i yerden yere vurdu, ülkücüleri MHP çatısı altında toplanmaya çağırdı. Erdoğan, “Oluşturulan parti yönetiminde ve divanda yer alan bazı isimlerin, Türkiye’mizi kıskaca almak isteyen küresel güç odaklarıyla ilişkili olması İP’in nasıl bir ihanet içinde olduğunu resmetmesi bakımından oldukça önemlidir” dedi.
Reşat Erdoğan’dan sert sözler! 
“Vicdanımı en fazla rahatsız eden husussa, İP’in kurucu üyesi ve en çok katkı sağlayanlardan biri olarak böyle bir ihanet yuvasında benim de katkım olmasıdır” diyen Erdoğan, İP'in dördüncü kurultayına ilişkin yaptığı zehir zemberek açıklamada, “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Cumartesi günü Türkiye’yi parti içi demokrasiyle tanıştırıyoruz naralarıyla İP’in dördüncü kurultayı gerçekleştirilmiştir. Bu güne kadar muhterem Meral hanımefendi ne zaman doğru bir şey yapacağını iddia etmişse yanlışa sapmış, ne zaman iyi olacak demişse de hem partilileri, hem ülkücüleri, hem de Türk milletini bir kötüyle tanıştırmıştır. Muhteremin bu kongrede de GİK üyelerini çarşaf liste muhabbetiyle ve delegelerin özgür iradesiyle belirleyeceğini iddia ettiği, hatta Türk siyasi tarihinde en demokratik seçim olacağını ısrarla vurguladığı hepinizin malumudur. Ancak bu zamana kadarki bütün iddialarında olduğu gibi, bu iddiasında da çarşafa dolanmış ve çamura batmıştır. Kendinin seçmek istediği isimleri 110 ve 160 aralığına yerleştirerek ve bunlara oy vermeleri için teşkilatları ve delegeleri talimatlandırarak Türkiye’yi parti içi demokrasiyle tanıştırma iddiasıyla çıktığı yolda, malesef Türk milletini şeytanın bile aklına getiremeyeceği yeni bir hileyle tanıştırarak, düzenbazlığın ne demek olduğunu aziz milletimize uygulamalı olarak göstermiştir. Ülkü, dava, Türklük, Turan sloganlarıyla Ülkücülerin omuzlarına basarak çıktığı bu yolda, elli yıllık ülkücü hareketin mazisine dil uzatması, ülkücülerin yetiştiği dava iklimini haydut yetiştirmekle suçlaması, hezeyandan öte apaçık kindir, nefrettir ve şanlı mazimize düşmanlıktır, ihanettir. Bunlardan daha önemlisi oluşturulan parti yönetiminde ve divanda yer alan bazı isimlerin, Türkiye’mizi kıskaca almak isteyen küresel güç odaklarıyla ilişkili olması İP’in nasıl bir ihanet içinde olduğunu resmetmesi bakımından oldukça önemlidir. Bu kurultayla aslında İP’in niye kurulduğu, kime hizmet ettiği açık bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

Türk milletinden ve MHP’den özür dileyen işadamı Erdoğan, ülkücüleri MHP çatısı altında toplanmaya davet ederek, “Vicdanımı en fazla rahatsız eden husussa, İP’in kurucu üyesi ve en çok katkı sağlayanlardan biri olarak böyle bir ihanet yuvasında benim de katkım olmasıdır. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli mesele koltuk meselesi değil, dava meselesi, Türkiye meselesi, milli beka meselesi diye bas bas bağırırken, kulaklarımızı tıkamış olmamızdan dolayı da hem MHP ve Liderinden, hem de Büyük Türk milletinden şahsım adına özür diliyorum. İP’te bir sebeple yer alan samimi bütün dava arkadaşlarımı da, bu ihanet sarmalından bir an önce kurtulmalarını ve Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi MHP’nin sıcak ve aziz ikliminde buluşmalarını istirham ediyorum. İnanıyor ve ümit ediyorum ki, ülkücüler bir kaç kişi koltuk ve makam sahibi olsun diye böyle bir ihanete asla yol vermeyecektir, hoş görmeyecektir ve bir an önce çağrıya uyarak kendine kimlik ve kişilik kazandıran Türk milletinin yegane karargahı olan MHP’de buluşacaktır” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım