DADAŞ OLMAK… 23.08.2019


Bu makale 2019-08-23 11:35:28 eklenmiş ve 1698 kez görüntülenmiştir.
Cengiz GÜNEŞ

Erzurumsporlular yani Dadaşlar, bu sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan takımlarına tam destek verdiler. Acun Ilıcalı’nın canlı yayın ile sunduğu programda, Erzurumlular, Erzurumspor sevdalıları, Dadaşlar takımlarının yaklaşık 120 bin formasını satın alarak kulübe büyük bir maddi destek sağladılar.
Televizyonda Erzurumsporluların ilgisini, katkısını görünce şu anda ki Balıkesirspor’un içerisinde bulunduğu durum aklıma geldi. Aynı ligde olan iki kulübü karşılaştırdım.. Arada çok fark olduğunu gördüm. Bir defa Dadaşlar takımları için birlik ve beraberlik içerisindeler. Başarı için kenetlenmişler. Birbirlerine güven ve saygı duyuyorlar. Camia olarak sevgi ise anlatılamayacak kadar üst düzeyde. 
Erzurumlu olan Sayın Bakan, program süresince yerinden kalkmıyor ve gerekli görüşmeleri de yaparak Erzurumspor’a yani şehrin takımına maddi destek için çaba gösteriyor, uğraş veriyor. Milletvekilleri birlik olmuş takımlarının yanında olduklarının mesajını veriyorlar. Erzurum Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı çaba içerisinde. İlçe Belediye Başkanları yarış içerisinde..Erzurumlu olup da başka İller de yaşayan Dadaşlar, takımları için seferber olmuşlar, kampanyaya destek olabilmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Bin forma, bin 25 forma, iki bin forma, 5 bin forma..
Dadaş olmak bu olsa gerek.. Her zaman, her yer de ve her şartta memleketine, memleketinin takımına sahip çıkmak.. 
Balıkesir’de yaşayan, Balıkesir’de kazanan ve burada harcayan Erzurumlu Ümit Arslan’ın, Balıkesirspor’a maddi ve manevi desteğini görünce, Dadaşların kendi takımlarına göstermiş olduğu ilginin ne kadar doğru olduğunu daha iyi anlıyoruz. Ümit Arslan kırmızı beyazlı takımda yöneticilik yaptığı dönemde takımın başarısı için gecesini gündüzüne kattı..İçinde ki DADAŞ ruhunu Balıkesirspor’a yansıttı..
Yaşadığı şehrin takımına sahip çıkan Dadaşların, Erzurum için neler yapabileceğini de Acun Ilıcalı’nın canlı yayının da bir kez daha gördük..Spora bakış, spor kültürü, futbol sevgisi, şehrin markasını sahiplenme bu olsa gerek.. Tribünde 20 bin DADAŞ, üç saatte yaklaşık 120 bin forma satışı.. 
Balıkesirspor için ne yapıyoruz diye düşündüm Dadaşların destek yarışını izlerken..Bir kampanyayı bile beceremedik. Bırakın lig için kombineleri satamadık. Hadise konserinin biletlerine ilgi yok..UÇK da ki dosyaların ne olacağı belli değil. Bu şartlarda aynı ligde olduğumuz Erzurumspor ile ne kadar yarışabiliriz. 
Yarın Erzurumspor ile maçımız var. Bir tarafta şehrin takımına güvenen, destekleyen, birlik ve beraberlik içerisinde olanlar, takımına katkı sunmak için düzenlenen kampanya da birbirleri ile yarışanlar, diğer yanda ise birlik ve beraberlik içerisinde olmayan, birbirine güven duymayan, takımına destek olmayan, bir kampanyayı bile olumlu yönde sonlandıramayanların müsabakası olacak bu maç. 
Balıkesirspor olarak Dadaşlar karşısında şansımız ne olur sahada göreceğiz. Ama görünen o ki saha dışında biz 1-0 mağlubuz.. Biz dua edelim şehrimizde şehrin markası olan futbol takımımıza destek veren ÜMİT ARSLAN’lar çoğalsın diye!..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım