ŞİKAYET


Bu makale 2017-09-25 11:01:16 eklenmiş ve 157 kez görüntülenmiştir.
Aslan TORUN

Biz B.evler Mah. Avukatlar Caddesi İpek Sokakta oturuyoruz.Daha önce her defasında bizim sokak  ve çevresinde devamlı elektrik kesintileri oluyordu. Etrafımızda her tarafta ışıklar yanarken bizim sokak ve çevremizde büyük bir adada sık sık arızalar olur elektriğimiz kesilir karanlıkta kalırdık.Sonra bu yaz daha önce defalarca kazıldığı gibi yine sokaklar kazılıp parke taşları söküldükten bazı borular döşendi. Sökülen  kaldırımlar halen tam düzene girmediği bibi açık çukurlarda öyle bırakıldı veya düzensiz bir şekilde bazı dolgular yapıldı. Sokaklarda ki  ağaç olan elektrik direkleri değişti ve demirden direkler dikildi. Biz artık direkler sağlamlaştı bundan sonra  elektrik kesintisi olmaz diye sevinirken şimdi İpek sokak ve çevresinde ki demirden direklerin olduğu sokağımızda büyük bir alanda uzun süreden beri  sokak lambaları yanmıyor, sokağımız geceleri karanlığa gömülüyor. Biz defalarca elektrik arızayı aramamıza ve bizzat elektrik idaresine giderek sorumlu şahıslara ağızdan söyleyip, şikayet dilekçesi oluşturmamıza rağmen kaç günden beri gelip ne bakıldı ne de arıza giderilmedi. Biz elektrik faturalarını öderken şu vergi, bu vergi adı altında bir sürü ipe sapa gelmez paralar öderken veya fatura ödemesini birkaç gün geciktirince hemen nasıl gelip elektriğimiz kesiyorlarsa bu şikayetimizi de aynı şekilde dikkate alıp hemen gereğini yapmaları gerekmez mi. Kurumlar, müesseseler ne için vardır, vatandaşa hizmet için vardır, bizden fazlasıyla parasını tahsil ederken titiz davranan elektrik idaresi ne yazık ki günlerden beri bizim şikayetimizi nazarı itibara almıyor, gereğini yapmıyor.Bir diğer şikayet konusu da şudur.

Biz B.evler Mahallesi Avukatlar Cad. İpek sok. İpek Apartmanında oturuyoruz. Mahallemizin içinde, bizim apartmanın hemen yan tarafında boş bir arsa mevcuttur, yıllardan beri sahibi ne arar, ne sorar, nede bakar. Arsa önceden beri hep bakımsızdı, sonra 4-5 yıldan beri arsanın yanında ki apartmana taşınan bir komşu zaten bakımsız olan bu arsada köpek ve kedi beslemeye ve bakmaya başladı. Önceleri sadece birkaç tane sokak köpeği olan bu hayvanlar zamanla çoğalarak şu anda yirmiye yakın oldular. Sokak kedi ve köpekten geçilmez oldu. Bahçe çöplüğe döndü, pislikten kokudan geçilmiyor. Nerde eski yatak,  halı, koltuk buldularsa arsaya doldurdular, şimdi de köpek evi adı altında birkaç tane kulübe buldular onları da  arsaya  yerleştirdiler.. O tarafa bakan kapımızı, camlarımızı açamıyoruz, pislikten kokudan duramıyoruz. Gece gündüz havlayan köpekler her geçen arabaya, bisiklete ve yabancılara saldırıyorlar. Arsa tarafında olan bahçemize arabamızı koyamıyoruz kediler gece gündüz tepesine çıkıyor tırnaklarıyla tırmalıyorlar. Hepsinden önemlisi  evimize yakın olan okula veliler çocuklarını getirip götürürken çok büyük sıkıntı yaşıyorlar, köpeklerin saldırısına uğruyorlar. Çocukların tek başına geçmeleri zaten mümkün olmuyor. Öğrenci Velileri ve komşular tarafından defalarca şikayet edilmesine rağmen şimdiye kadar yapılan pek bir şey olmadı. Bir defasında emniyetten bir defasında da Belediyeden Zabıta geldi tutanak tuttu gittiler, bir daha arkası gelmedi..

Bizim kültürümüzde, örf ve adetlerimizde köpek üç şey için saklanır, ya evi hırsızdan koruyup bekçilik yapsın diye veya avcıkta yardımcı olması  için, bir de hayvancılıkta çobanlara yardımcı olsun diye.  O da sadece bir tane olur ve usulüne göre bakılır, terbiye edilir ve saklanır. Biz komşu olarak birkaç defa uyardık konuştuk rahatsızlığımızı dile getirdik ama vatandaşın hiç kimseye aldırdığı yok, bildiğini okuyor, kimseyi ne takıyor ne de kaale alıyor.

Biz de hayvan severiz, biz de onların daha iyi bakılmasının isteriz, biz de bir karıncayı bile incitmekten korkarız, biz de yaratılanı yaratandan ötürü hoş görmeyi biliriz, biz de bu hayvanların aç kalmasına, perişan olmasına gönlümüz razı olmaz ama her şey usulüne göre uygun olması ve kimseyi rahatsız etmeden ve özellikle de çevreye zarar vermeden yapılması lazım. Komşumuz çok seviyorsa çok kişinin yaptığı gibi bir köpek veya kediyi alır evinde besler kimseyi de rahatsız etmez. O kadar kedi ve köpeği de Belediye veya Hayvan severler derneği toplar uygun yerlerde bakarlar, kimsede rahatsız olmaz. Yoksa böyle arsayı sokağı çevreyi  köpek ve kedi yuvası haline getirerek bizleri de onlarla beraber yaşamaya mecbur hale getirmeye kimsenin hiçbir şekilde hakkı yoktur..

 

Yetkililere sesleniyorum, lütfen bu sorunu bir an evvel çözün ve çevremizi  yaşanacak hale getirilmesini temin edin. Sağlık ve esenlikler dileğimle.Aslan TORUN.Em Sağ. Yazar  Balıkesir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım