MUHALEFET ETMEK ŞEYTANLIK MIDIR? 21.10.2019


Bu makale 2019-10-21 15:26:56 eklenmiş ve 54 kez görüntülenmiştir.
Zikri Evner

Günümüzde yani bugünlerde 'muhalefet demek, muhalefet etmek şeytanlıkla hatta ihanet etmekle eşdeğer' sayılmaktadır. Dolayısıyla muhalefet edene, muhalif olana da 'hain' gözüyle bakılmaktadır. Sizin anlayacağınız, 'kral çıplak!' demek muhalif olmak hatta ihanetle bir tutulurken 'aslında çıplak olana kralı bol veya dar, kısa veya uzun, yakışan veya yakışmaya giysilerle giydirmek ise' zorunlu ve kaçınılmaz olan yalakalık gereğidir!..
Sizlerin içinde herhangi biriniz eğer bu tarifini yaptığım zorunlu ve kaçınılmaz olan 'yalakalık gereğini yerine getirmiyor' aksine şeytanlık ve hatta ihanetle eşdeğer sayılan muhalefet etmeyi tercih ediyorsanız kazara(!) başınıza gelebilecekleri peşinen kabullenmiş olursunuz. Eğer gerçekten bu aşama geldiyseniz, geri dönülmez noktada iseniz, muhalifliğin doruklarından inmek istemiyorsanız o zaman 'viz gelir, tırıs gider, gelene de gidene de eyvallah!' demeye hazırlıklı olun!..
Memleketin birinde siyaseten liderlik mertebesine erişmiş birisi 'milletim' dediği toplumla kendini özdeş kabul ediyorsa üstelik o liderin 'milletim' dediği kitle o şahsı gerçekten lideri olarak kabul edip çoğunlukla bağrına basmış benimsemiş ve özümsemiş ise o zaman öyle bir lidere muhalefet etmek 'akıl tutulmasının aymazlık halinin kitlesel biçimde yoğunlukla yaşayanların gözünde' elbette ki şeytanlıkla eşdeğer kabul edilir ve ihanet sayılır!..
O halde yani bu mantıkla bakarsak 'o lidere muhalefet eden, aynı zamanda milletin iradesine de muhalefet ediyor' demektir(!)
Aslına bakarsanız millet, ulus, halk veya toplum nasıl ifade ederseniz edin hepsi aynı kapıya çıkan o sözünü ettiğim kitle, seçmen olarak sahip olduğu siyasal iradesini kendi iyiliği için kullanmalıdır. Elbette doğru olan budur. Durum gerçekten böyle olunca 'liderine muhalefet eden milletin iyiliğini istemiyor' gibi bir sonuç ortaya çıkartmak akıl tutulmasının aymazlık halini kitlesel biçimde ve de yoğunlukla yaşayan zeka sorunu yaşayan bireylere yakışan bir durumdur ve onlar bu saatten sonra için yapacak bir şey yoktur!.
Bazı durumlarda lafı uzatmanın, sözü daha dolandırmanın lüzumu yoktur. Bugün konuyla ilgili gibi..
O nedenle anlamak isteyenler sanırım, neyi, nasıl anlatmak istediğimi anlamışlardır, diye düşünüyorum. Kalın sağlıcakla..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım