ZORUNLU BİR TEŞEKKÜR VE SİTEM İLANI.. 23.10.2019


Bu makale 2019-10-23 13:41:39 eklenmiş ve 87 kez görüntülenmiştir.
Zikri Evner

22 Ekim salı yani dün benim doğum günümdü. 22 Ekim günü 53 yaşı doldurup 54 yaşıma bastım. O gün dolayısıyla bilhassa sosyal medya üzerinden veya telefonla arayarak birçok dost ve yakınım bana tebriklerini, uzun ömür ve sağlıklı yaşam gibi iyi dileklerini ilettiler. Benim için bu mutlu ve kutlu günümü hatırlayarak iyi dileklerini ileten, kutlayan dost ve yakınlarıma bu vesileyle bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. .
Ancak yine bu vesileyle biraz da ironik bir anlam yükleyerek belirtmek isterm ki; Beni 22 Ekim'de telefonla aramayan, sosyal medya üzerinden dahi birkaç kelimeden oluşan küçük tebrikte bulunma zahmetine girmeyenler ile bilumum dost görünen ve geçinenlere bilhassa ve de hassaten sonsuz teşkkürlerimi hatta minnet ve şükranlarımı iletiyorum. Lütfen kabul buyurunuz efendim!..
Sizler eğer beni 22 Ekim'de arayıp sorsaydınız, yaş günümü kutlasaydınız gerçekten beni hem şaşırtmış hem de üzmüş hatta belki de vebal altında bırakmış olacaktınız. İyi ki bu mutlu günümde benim arayıp sormadınız, yaş günümü kutlamadınız, sosyal medya üzerinden dahi bu mutlu günümü beni paylaşan, tebrik eden eş, dost ve yakınlarımın samimi biçimde ifade ettikleri dileklere benzer mesajları bana iletmediniz!..
Böyle bir şeyi yapmaya tenezzül ve tevessül etmediğiniz için bir kez daha hepinize hassaten teşekkür ediyorum. Sizler eğer bunun tam tersini yapıp 22 Ekim'de benim yaş günümü zoraki biçimde ve hiç istemeyerek de olsa kutlama zahmetine girmiş olsaydınız inanın beni çok zorunda durumda bırakacaktınız! O yüzden sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır! Sağolun varolun!.
53'ü bitirip 54 yıla erişen yaşamın boyunca hiç kimseye boş ve de yanlış yere minnet etmeyen hiç kimseden himmet beklemeyen, asla himmet de sunmayan bendeniz Zikri Evner, yarın itibarıyla 31 yılı tamamlayarak 32 yıla erişen meslek yaşamında lekesiz, şaibesiz, tertemiz geçmişiyle dimdik ayaktadır. O yüzdendir ki samimiyetle yaş günümü kutlayan gerçek dost ve yakınlarıma, hakiki arkadaşlarıma aynı samimi duygularla teşekür ederek minmnettarlığımı ifade ederken ironik anlam yüklemesinde bulunarak bu mutlu ve kutlu günümü kutlamayan beyefendi ve hanımefendi şahıslara defalarca hassaten teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Çünkü onlar mazallah benim yaş günümü kutlamaya tevessül ve tenezül etselerdi herkes beni onlardan biri hatta onlar gibi zannedecekti!.
İyi ki öyle olmadı. O yüzden bendeniz Zikri Evner, ironik anlam yükleyerek de olsa o zat-ı muhteremlere tekrar tekrar teşekkür etmesin de ne yapsın!.
Bir kez daha tümüne hepsine sonsuz teşekkürler ediyor, en derin sitemlerimi iletiyorum!.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım