BALIKESİRSPOR EĞER GALİP GELİRSE.. 26.10.2019


Bu makale 2019-10-26 19:34:01 eklenmiş ve 95 kez görüntülenmiştir.
Zikri Evner

Balıkesirspor bugün kendi sahasında oynayacağı Adanaspor maçını eğer kazanırsa, galip gelmeyi başarırsa bu sezon kesinlikle küme düşmez, küme düşme korkusu yaşamaz, o yönde korkulu rüyalar görmez!..
Eğer Allah işi karışmaz, hiç beklenmedik biçimde puan silme ve benzeri cezalar yaptırımlarla karşı karşıya kalmazsa elbette..
Daha sezonun ilk yarısının, yarısındayız, ben denli nasıl kesin bir dille konuşuyor, yazabiliyorsun, daha henüz ligin 9.cu haftasındayız yahu, sen falcı mısın, yoksa kahin mi?
Diyenlere elbette yanıtım olacaktır. Hem de çok kapsamlı ve ayrıntılı olarak...
Ama önce işin matematiksel tarafına bir göz atalım; Balıkesirspor'un bu sezon kümede kalması için asgari olarak en az 11 galibiyet elde etmesi gerekiyor mu, gerekiyor. Yani 33 puanı cebine koyması, bunun üzerine de 5 veya 6 maçta da berabere kalması yani 38 veya 39 puana ulaşması hatta 40 puanı yakalaması Balıkesirspor'u bu ligten düşürmez!..
Buraya kadar doğru mu, doğru elbette..
Balıkesirspor TFF 1. Lig'in ilk 8 haftasında 4 galibiyet bir beraberlik elde etmesi dolayısıyla 13 puana erişmesi dikkat edilmesi gereken bir başarı örneğidir..
Ama bu başarı elde edilen 13 puanın bugün oynayacağı Adanaspor maçıyla beraber önümüzdeki 9 karşılaşmada en az 25 hatta 26-27 puana taşınması şarttır. Yani Balkes'ler ligin ilk yarısını en az 25-26 puanda tamamlayabilirse ikinci yarıda rahatlıkla 38-40 puana ulaşabilecek bir performans gösterebilecek dirayeti herkese kanıtlamış olacaktır, kanaatindeyim..
İşin matematiksel tarafının önemli olduğu kadar bir diğer önemli tarafı da bence psikolojik tarafıdır, hatta moral motivasyon ve bunu sağlayacak olan finansal tarafıdır. Daha açık belirteyim; Para var, huzur var! derler ya..
Profesyonel futbol dünyasının çarkı parayla dönmektedir. Eğer kulübün kasasında para yoksa, o kasaya şu veya bu şekilde istenilen ölçüde ve miktarda bir türlü para girmiyorsa veyahut para geliyor ama siz o parayı başka kanallara aktarıyor, başka deliklerin geçici olarak tıkanmasında kullanıyor ve de (para yok, para yok) nidalarıyla başta futbolcular olmak üzere tüm camiayı yalandan avutmayı sürdürüyorsanız, o sürdürülebilir bir kulüp yönetme tarzı asla değildir. O nedenle Balıkesirspor'un gelmişteki yönetimlerinin gaflet içinde düştüğü hatalara, yanlışlara şimdiki Kadir Dağlı başkanlığındaki yönetimin asla düşmemesi gerektiğini hatırlatıyor, tavsiye hatta temenni ediyorum...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım